ASE3-64.000MHZ-LR-T Abracon
ASE3-64.000MHZ-LR-T Images
Please contact us for more photos of ASE3-64.000MHZ-LR-T
Part Number ASE3-64.000MHZ-LR-T
Manufacturer Abracon
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Crystal Oscillator 64MHz 1.8V 15pF 4-Pin SMD T R
Category Logic & Timing IC
Family SMD Crystal Oscillator
ROHS Compliant Yes
MSL Level ASE3-64.000MHZ-LR-T
Datasheet download ASE3-64.000MHZ-LR-T.pdf
Request Quotation for ASE3-64.000MHZ-LR-T
ASE3-64.000MHZ-LR-T Specifications
Frequency Aging ±3(1st) ppm/Year
Pin Count 4
Package Dimensions 3.2 x 2.5 x 1.2 mm
Moisture Sensitivity Level 1
Output Level CMOS
Category SMD
Frequency Stability ±25 ppm
Load Capacitance 15(Max) pF
Rad Hard No
Operating Temperature -40 to 85 °C
Operating Supply Voltage 1.8 V
Type SMD
Supplier Package SMD
Standard Frequency 64 MHz
Maximum Symmetry 55 %
Mounting Surface Mount
Maximum Processing Temperature 260 °C