ASEM1-16.000MHZ-LC-T Abracon
ASEM1-16.000MHZ-LC-T Images
Please contact us for more photos of ASEM1-16.000MHZ-LC-T
Part Number ASEM1-16.000MHZ-LC-T
Manufacturer Abracon
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Programmable Clock Oscillator 16MHz \u00b150ppm 4-Pin QFN T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ASEM1-16.000MHZ-LC-T
Datasheet download ASEM1-16.000MHZ-LC-T.pdf
Request Quotation for ASEM1-16.000MHZ-LC-T
ASEM1-16.000MHZ-LC-T Specifications
Type Programmable Clock Oscillator
Operating Supply Voltage 3.3
Product Dimensions 3.2 x 2.5 x 0.85
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Operating Temperature -40 to 85 °C
Supplier Package QFN
Maximum Symmetry 55 %
Frequency Stability ±50 ppm
Pin Count 4
Load Capacitance
Category MEMS
Frequency Aging ±5 (1st)
Standard Frequency 16 MHz