ASEM1-25.000MHZ-L-C Abracon
ASEM1-25.000MHZ-L-C Images
Please contact us for more photos of ASEM1-25.000MHZ-L-C
Part Number ASEM1-25.000MHZ-L-C
Manufacturer Abracon
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Silicon Clock Oscillator 25MHz 3.3V 15pF 4-Pin QFN Tube
Category Logic & Timing IC
Family SMD Crystal Oscillator
ROHS Compliant Yes
MSL Level ASEM1-25.000MHZ-L-C
Datasheet download ASEM1-25.000MHZ-L-C.pdf
Request Quotation for ASEM1-25.000MHZ-L-C
ASEM1-25.000MHZ-L-C Specifications
Mounting Surface Mount
Operating Supply Voltage 3.3
Type Programmable Clock Oscillator
Category MEMS
Frequency Aging ±5 (1st)
Maximum Processing Temperature 260 °C
Package Dimensions 3.2 x 2.5 x 0.85 mm
Lead Finish Gold Over Nickel Palladium
Supplier Package QFN
Pin Count 4
Maximum Symmetry 55 %
Frequency Stability ±50 ppm
Standard Frequency 25 MHz
Load Capacitance
Rad Hard No
Operating Temperature -40 to 85 °C