ASFLMB-12.288MHZ-LC-T Abracon
ASFLMB-12.288MHZ-LC-T Images
Please contact us for more photos of ASFLMB-12.288MHZ-LC-T
Part Number ASFLMB-12.288MHZ-LC-T
Manufacturer Abracon
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Clock Oscillator 12.288MHz 2.5V 15pF 4-Pin SMD T R
Category Logic & Timing IC
Family SMD Crystal Oscillator
ROHS Compliant Yes
MSL Level ASFLMB-12.288MHZ-LC-T
Datasheet download ASFLMB-12.288MHZ-LC-T.pdf
Request Quotation for ASFLMB-12.288MHZ-LC-T
ASFLMB-12.288MHZ-LC-T Specifications
Operating Temperature -40 to 85 °C
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Supplier Package SMD
Maximum Symmetry 55 %
Frequency Stability ±50 ppm
Pin Count 4
Mounting Surface Mount
Standard Frequency 12.288 MHz