ASV-11.0592MHZ-NK-T Abracon
ASV-11.0592MHZ-NK-T Images
Please contact us for more photos of ASV-11.0592MHZ-NK-T
Part Number ASV-11.0592MHZ-NK-T
Manufacturer Abracon
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Crystal Clock Oscillator 11.0592MHz 3.3V 15pF 4-Pin SMD T R
Category Logic & Timing IC
Family SMD Crystal Oscillator
ROHS Compliant Yes
MSL Level ASV-11.0592MHZ-NK-T
Datasheet download ASV-11.0592MHZ-NK-T.pdf
Request Quotation for ASV-11.0592MHZ-NK-T
ASV-11.0592MHZ-NK-T Specifications
Package Dimensions 7 x 5.08 x 1.8 mm
Operating Temperature -30 to 85 °C
Pin Count 4
Mounting Surface Mount
Output Level HCMOS
Frequency Aging ±5 ppm
Type SMD
Load Capacitance 15 pF
Category SMD
Maximum Symmetry 60 %
Standard Frequency 11.0592 MHz
Supplier Package SMD
Operating Supply Voltage 3.3 V
Maximum Processing Temperature 260 °C
Rad Hard No
Frequency Stability ±30 ppm