ASVMPC-50.000MHZ-Z-T Abracon
ASVMPC-50.000MHZ-Z-T Images
Please contact us for more photos of ASVMPC-50.000MHZ-Z-T
Part Number ASVMPC-50.000MHZ-Z-T
Manufacturer Abracon
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Clock Oscillator 50MHz 2.5V 3.3V 15pF 6-Pin QFN T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ASVMPC-50.000MHZ-Z-T
Datasheet download ASVMPC-50.000MHZ-Z-T.pdf
Request Quotation for ASVMPC-50.000MHZ-Z-T
ASVMPC-50.000MHZ-Z-T Specifications
Maximum Symmetry 55 %
Product Dimensions 7 x 5 x 0.85
Frequency Stability ±50 ppm
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 125 °C
Category MEMS
Pin Count 6
MSL Level 1
Standard Frequency 50 MHz