AF1206F10.0TM AEM
AF1206F10.0TM Images
Please contact us for more photos of AF1206F10.0TM
Part Number AF1206F10.0TM
Manufacturer AEM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description 1206 SMD FUSE 10A THIN FILM
Category Circuit Protection
Family Fuses
ROHS Compliant Yes
MSL Level AF1206F10.0TM
Datasheet download -
Request Quotation for AF1206F10.0TM
AF1206F10.0TM Specifications
Part Number AF1206F10.0TM
Replacement Part Number PART-AF1206F10.0TM
Weight Contact us
Country of Origin -
Related parts for AF1206F10.0TM
Image Part Number and Brand Brief Description and PDF Datasheet
0034.3114.G
SCHURTER
Fuse Miniature 0.5A 250V Slow Blow 2-Pin Cartridge Holder Bulk
Download PDF datasheet for 0034.3114.G.pdf
SCHURTER
FST 5X20 FUSE 250mA T
Download PDF datasheet for 34.3111.pdf
TR 0603FA4-R
Eaton
Fuse Chip 4A 32V Fast 2-Pin Solder Pad Surface Mount T R