L777RRA15P Amphenol
L777RRA15P Images
Please contact us for more photos of L777RRA15P
Part Number L777RRA15P
Manufacturer Amphenol
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Conn Housing PL 15 POS Crimp ST Cable Mount
Category Connectors
Family Connector Contacts
ROHS Compliant Yes
MSL Level L777RRA15P
Datasheet download L777RRA15P.pdf
Request Quotation for L777RRA15P
L777RRA15P Specifications
Part Number L777RRA15P
Wire Size 20 to 28 AWG
Housing Material Thermoplastic
Rad Hard No
Mounting Cable Mount
MSL Level 3
Gender PL
Product Dimensions 39.24 x 17.9 x 12.55 mm
Body Orientation Straight
Operating Temperature -55 to 125 °C
Product Depth 17.9 mm
Product Height 12.55 mm
Product Length 39.24 mm