02013A1R0BAT2A AVX
02013A1R0BAT2A Images
Please contact us for more photos of 02013A1R0BAT2A
Part Number 02013A1R0BAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Capacitor SMD Ceramic 0201 Case 25Vdc C0G (NP0) Dielectric 1.0pF \u00b10.10pF \u00f87\"T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 02013A1R0BAT2A
Datasheet download 02013A1R0BAT2A.pdf
Request Quotation for 02013A1R0BAT2A
02013A1R0BAT2A Specifications
Part Number 02013A1R0BAT2A
Rad Hard No
Operating Temperature -55 to 125 °C
Dielectric C0G
Capacitance Value 1 pF
Voltage(DC) 25 V
Construction Flat
Product Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.33 mm
Tolerance 0.1 pF
Case Style Ceramic Chip
Case Size 0201
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.33(Max) mm
Product Length 0.6 mm