| Part Number | NMC-H0805X7R103K200TRPF |
|---|---|
| Manufacturer | NIC Components |
| Quantity in stock | 679510 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Ceramic 0.01uF 200V X7R 10% SMD 0805 125\u00b0C Paper T R |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Ceramic Multilayer |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | NMC-H0805X7R103K200TRPF |
| Datasheet download |
| Part Number | NMC-H0805X7R103K200TRPF |
|---|---|
| Package/Case | 0805 |
| Case Size | 0805 |
| Case Style | Ceramic Chip |
| Construction | Flat |
| Voltage(DC) | 200 V |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Tolerance | 10 % |
| Dielectric | X7R |
| Capacitance Value | 0.01 uF |
| Rad Hard | No |
| Mounting | Surface Mount |
| MSL Level | 1 |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Max Processing Temp | 260 |
| Product Dimensions | 2 x 1.25 x 1.45 mm |
| Product Depth | 1.25 mm |
| Product Height | 1.45(Max) mm |
| Product Length | 2 mm |
| Replacement Part Number | PART-NMC-H0805X7R103K200TRPF |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Murata Manufacturing | Cap Ceramic 0.1uF 100V X7R 10% SMD 1206 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for GRM319R72A104KA01D.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Cap Ceramic 10uF 25V X7R 10% SMD 1206 125\u00b0C Embossed T R Download PDF datasheet for TMK316B7106KL-TD.pdf |
|
Samsung Electro-Mechanics | Cap Ceramic 100pF 50V C0G 5% SMD 0603 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for CL10C101JB8NNNC.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.0027uF 100V X7R 10% SMD 1206 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 12061C272KAT2A.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.001uF 50V C0G 5% Axial 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for SA105A102JAR.pdf |
|
Murata Manufacturing | Cap Ceramic 0.022uF 250V X7R 10% SMD 0805 125\u00b0C Embossed T R Download PDF datasheet for GRJ21BR72E223KWJ3L.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.1uF 50V Y5V -20% to 80% SMD 0603 85\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 06035G104ZAT2A.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 10uF 6.3V X5R 20% SMD 0805 85\u00b0C Embossed T R Download PDF datasheet for 08056D106MAT2A.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.022uF 50V X7R 10% Radial 2.54mm 125\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for SR155C223KAR.pdf |
|
AVX | Cap MLCC SMD 0603 100V NP0 (C0G) 68pF \u00b12% Commercial 7\"T R Download PDF datasheet for 06031A680GAT2A.pdf |