0201ZD224KAT2A AVX
0201ZD224KAT2A Images
Please contact us for more photos of 0201ZD224KAT2A
Part Number 0201ZD224KAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Capacitor SMD Ceramic 0201 Case 10Vdc X5R Dielectric 0.22\u00b5F \u00b110% \u00f87\"T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 0201ZD224KAT2A
Datasheet download 0201ZD224KAT2A.pdf
Request Quotation for 0201ZD224KAT2A
0201ZD224KAT2A Specifications
Part Number 0201ZD224KAT2A
Pin Count 2
Rad Hard No
Tolerance 10 %
Supplier Package 0201
Capacitance Value 0.22 uF
Product Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.33(Max)
Package/Case 0201
Mounting Surface Mount
Voltage(DC) 10 V
Max Processing Temp 260
MSL Level 1
Lead Finish Tin Over Nickel
Dielectric X5R
Case Size 0201
Construction Flat
Termination Style Wraparound
Operating Temperature -55 to 85 °C
Case Style Ceramic Chip
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.33(Max) mm
Product Length 0.6 mm