0201YC331KAT2A AVX
0201YC331KAT2A Images
Please contact us for more photos of 0201YC331KAT2A
Part Number 0201YC331KAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Capacitor SMD Ceramic 0201 Case 16Vdc X7R Dielectric 330pF \u00b110% \u00f87\"T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 0201YC331KAT2A
Datasheet download 0201YC331KAT2A.pdf
Request Quotation for 0201YC331KAT2A
0201YC331KAT2A Specifications
Part Number 0201YC331KAT2A
Dielectric X7R
Case Style Ceramic Chip
Product Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.33 mm
Capacitance Value 330 pF
Rad Hard No
Tolerance 10 %
Operating Temperature -55 to 125 °C
Max Processing Temp 260
Voltage(DC) 16 V
MSL Level 1
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.33(Max) mm
Product Length 0.6 mm