0805YD106KAT2A AVX
0805YD106KAT2A Images
Please contact us for more photos of 0805YD106KAT2A
Part Number 0805YD106KAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 10uF 16V X5R 10% SMD 0805 85\u00b0C Embossed T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 0805YD106KAT2A
Datasheet download 0805YD106KAT2A.pdf
Request Quotation for 0805YD106KAT2A
0805YD106KAT2A Specifications
Part Number 0805YD106KAT2A
Rad Hard No
Voltage(DC) 16 V
Case Size 0805
Tolerance 10 %
Capacitance Value 10 uF
Failure Rate
Dielectric X5R
Package/Case 0805
Operating Temperature -55 to 85 °C
Product Dimensions 2.01 x 1.25 x 1.4 mm
Product Depth 1.25 mm
Product Height 1.4(Max) mm
Product Length 2.01 mm