04023A8R2BAT2A AVX
04023A8R2BAT2A Images
Please contact us for more photos of 04023A8R2BAT2A
Part Number 04023A8R2BAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 8.2pF 25V C0G 0.1pF SMD 0402 125\u00b0C Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 04023A8R2BAT2A
Datasheet download 04023A8R2BAT2A.pdf
Request Quotation for 04023A8R2BAT2A
04023A8R2BAT2A Specifications
Part Number 04023A8R2BAT2A
Capacitance Value 8.2 pF
Rad Hard No
Operating Temperature -55 to 125 °C
Case Size 0402
Lead Finish Matte Tin
Max Processing Temp 260
Mounting Surface Mount
Dielectric C0G
MSL Level 1
Package/Case 0402
Tolerance 0.1 pF
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.56 mm
Voltage(DC) 25 V
Case Style Ceramic Chip
Construction Flat
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.56(Max) mm
Product Length 1 mm