| Part Number | 12103C106KAZ2A |
|---|---|
| Manufacturer | AVX |
| Quantity in stock | 319530 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Ceramic 10uF 25V X7R 10% SMD 1210 125\u00b0C Embossed T R |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Ceramic Multilayer |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | 12103C106KAZ2A |
| Datasheet download |
| Part Number | 12103C106KAZ2A |
|---|---|
| Product Dimensions | 3.2 x 2.5 x 2.79 mm |
| Package/Case | 1210 |
| Case Size | 1210 |
| Rad Hard | No |
| Replacement Part Number | PART-12103C106KAZ2A |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
AVX | Cap Ceramic 82pF 200V C0G 2% SMD 0805 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for 08052U820GAT2A.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 1uF 100V X7R 10% SMD 1210 125\u00b0C Plastic T R Download PDF datasheet for C1210F105K1RAC7800.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 1uF 10V X5R 10% SMD 0201 85\u00b0C T R Download PDF datasheet for CM03X5R105K10AH.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 270pF 100V C0G 5% SMD 1206 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 12061A271JAT2A.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 0.1uF 100V X7R 10% SMD 1825 (0.001%FR) 125\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for C1825N104K1XSL.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.0039uF 25V C0G 1% SMD 0805 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 08053A392FAT2A.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.047uF 600V 630V X7R 10% SMD 1812 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for 1812CC473KAT1A.pdf |
|
AVX | Cap SMD \"U\" Series Low ESR 0603 200V C0G (NP0) 2.7pF \u00b10.1pF for Comm RF \u00b5Wave Apps Ni Sn Plated 7\"T R Download PDF datasheet for 06032U2R7BAT2A.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 470pF 50V X7R 10% SMD 0805 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 08055C471K4T2A.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.8pF 25V C0G 0.05pF SMD 0402 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for 04023J0R8ABSTR.pdf |