04023C222KAT2A AVX
04023C222KAT2A Images
Please contact us for more photos of 04023C222KAT2A
Part Number 04023C222KAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.0022uF 25V X7R 10% SMD 0402 125\u00b0C Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 04023C222KAT2A
Datasheet download 04023C222KAT2A.pdf
Request Quotation for 04023C222KAT2A
04023C222KAT2A Specifications
Part Number 04023C222KAT2A
Rad Hard No
Tolerance 10 %
Operating Temperature -55 to 125 °C
Case Size 0402
Capacitance Value 0.0022 uF
Package/Case 0402
Voltage(DC) 25 V
Construction Flat
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.56 mm
Case Style Ceramic Chip
Dielectric X7R
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.56(Max) mm
Product Length 1 mm