12062C473KAT2A AVX
12062C473KAT2A Images
Please contact us for more photos of 12062C473KAT2A
Part Number 12062C473KAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.047uF 200V X7R 10% SMD 1206 125\u00b0C Embossed T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 12062C473KAT2A
Datasheet download 12062C473KAT2A.pdf
Request Quotation for 12062C473KAT2A
12062C473KAT2A Specifications
Part Number 12062C473KAT2A
Rad Hard No
Operating Temperature -55 to 125 °C
Dielectric X7R
Mounting Surface Mount
Lead Finish Matte Tin
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 1.27 mm
Package/Case 1206
Voltage(DC) 200 V
Capacitance Value 0.047 uF
Tolerance 10 %
Product Depth 1.6 mm
Product Height 1.27(Max) mm
Product Length 3.2 mm