VJ0805A221KXAMC Vishay
VJ0805A221KXAMC Images
Please contact us for more photos of VJ0805A221KXAMC
Part Number VJ0805A221KXAMC
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 220pF 50V C0G 10% SMD 0805 150\u00b0C Paper T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level VJ0805A221KXAMC
Datasheet download VJ0805A221KXAMC.pdf
Request Quotation for VJ0805A221KXAMC
VJ0805A221KXAMC Specifications
Part Number VJ0805A221KXAMC
Rad Hard No
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 2 x 1.25 x 1.45 mm
MSL Level 1
Dielectric C0G
Package/Case 0805
Case Size 0805
Voltage(DC) 50 V
Construction Flat
Case Style Ceramic Chip
Tolerance 10 %
Capacitance Value 220 pF
Max Processing Temp 235 to 260|260
Operating Temperature -55 to 150 °C
Lead Finish Matte Tin
Product Depth 1.25 mm
Product Height 1.45(Max) mm
Product Length 2 mm