04023J0R3PBSTR AVX
04023J0R3PBSTR Images
Please contact us for more photos of 04023J0R3PBSTR
Part Number 04023J0R3PBSTR
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.3pF 25V C0G 0.02pF SMD 0402 125\u00b0C T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level 04023J0R3PBSTR
Datasheet download 04023J0R3PBSTR.pdf
Request Quotation for 04023J0R3PBSTR
04023J0R3PBSTR Specifications
Part Number 04023J0R3PBSTR
Construction Flat
Lead Finish Matte Tin
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 1 x 0.55 x 0.4 mm
Tolerance 0.02 pF
Case Style Ceramic Chip
Case Size 0402
Dielectric C0G
Operating Temperature -55 to 125 °C
MSL Level 1
Capacitance Value 0.3 pF
Voltage(DC) 25 V
Max Processing Temp 260
Package/Case 0402
Rad Hard No
Product Depth 0.55 mm
Product Height 0.4 mm
Product Length 1 mm