04025A620GAT2A AVX
04025A620GAT2A Images
Please contact us for more photos of 04025A620GAT2A
Part Number 04025A620GAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 62pF 50V C0G 2% SMD 0402 125\u00b0C T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 04025A620GAT2A
Datasheet download 04025A620GAT2A.pdf
Request Quotation for 04025A620GAT2A
04025A620GAT2A Specifications
Part Number 04025A620GAT2A
Product Dimensions 1 x 0.5 mm
Capacitance Value 62 pF
Voltage(DC) 50 V
Case Style Ceramic Chip
Tolerance 2 %
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 125 °C
Dielectric C0G
Product Depth 0.5 mm
Product Length 1 mm