| Part Number | 202R29W222KV4E |
|---|---|
| Manufacturer | Johanson Dielectic |
| Quantity in stock | 354360 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap 0.0022uF 2000VDC X7R 10% SMD 1808 Embossed T R |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Ceramic Multilayer |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | 202R29W222KV4E |
| Datasheet download |
| Part Number | 202R29W222KV4E |
|---|---|
| Type | Flat |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Lead Finish | Tin |
| Max Processing Temp | 260 |
| Product Dimensions | 4.8 x 2.03 x 2.16 mm |
| Dielectric | X7R |
| MSL Level | 1 |
| Mounting | Surface Mount |
| Case Style | Ceramic Chip |
| Package/Case | 1808 |
| Case Size | 1808 |
| Capacitance Value | 0.0022 uF |
| Tolerance | 10 % |
| Voltage(DC) | 2 kV |
| Product Depth | 2.03 mm |
| Product Height | 2.16(Max) mm |
| Product Length | 4.8 mm |
| Replacement Part Number | PART-202R29W222KV4E |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Murata Manufacturing | MURGCM32DR71C106MA37L CAP, MLCC, SMD, 10 Download PDF datasheet for GCM32DR71C106MA37L.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Cap Ceramic 0.1uF 50V X5R 10% SMD 0603 85\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for UMK107BJ104KAHT.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Cap Ceramic 0.47uF 16V X5R 10% SMD 0402 85\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for EMK105ABJ474KV-F.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 10uF 100V X7R 20% SMD 2220 125\u00b0C Embossed T R Download PDF datasheet for 22201C106MAT2A.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.47uF 50V Z5U 20% Radial 5.08mm 85\u00b0C T R Download PDF datasheet for SR215E474MARTR1.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 100pF 50V X7R 10% SMD 0805 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for 08055C101KAT2A.pdf |
|
NIC Components | Cap Ceramic 330pF 50V C0G 2% SMD 0603 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for NMC0603NPO331G50TRPF.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Cap Ceramic 0.047uF 50V F -20% to 80% Axial 85\u00b0C Ammo Pack Download PDF datasheet for UP050F473Z-B-BZ.pdf |
|
AVX | AVXCM02X5R224M06AH-ABC 01005,X5R,220NF, Download PDF datasheet for CM02X5R224M06AH-ABC.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 560pF 1000V C0G 10% SMD 1206 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for 1206AA561KAT1A.pdf |