04025U6R2BAT2A AVX
04025U6R2BAT2A Images
Please contact us for more photos of 04025U6R2BAT2A
Part Number 04025U6R2BAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 6.2pF 50V C0G 0.1pF SMD 0402 125\u00b0C T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level 04025U6R2BAT2A
Datasheet download 04025U6R2BAT2A.pdf
Request Quotation for 04025U6R2BAT2A
04025U6R2BAT2A Specifications
Part Number 04025U6R2BAT2A
Case Style Ceramic Chip
Tolerance 0.1 pF
Voltage(DC) 50 V
Construction Flat
Package/Case 0402
Rad Hard No
Capacitance Value 6.2 pF
Operating Temperature -55 to 125 °C
Dielectric C0G
Case Size 0402
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.6 mm
Max Processing Temp 260
Mounting Surface Mount
Lead Finish Matte Tin
MSL Level 1
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.6(Max) mm
Product Length 1 mm