CL31B225KAHNNNE Samsung Electro-Mechanics
CL31B225KAHNNNE Images
Please contact us for more photos of CL31B225KAHNNNE
Part Number CL31B225KAHNNNE
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 2.2uF 25V X7R 10% SMD 1206 125\u00b0C Embossed T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CL31B225KAHNNNE
Datasheet download CL31B225KAHNNNE.pdf
Request Quotation for CL31B225KAHNNNE
CL31B225KAHNNNE Specifications
Part Number CL31B225KAHNNNE
Dielectric X7R
Voltage(DC) 25 V
Capacitance Value 2.2 uF
Rad Hard No
Tolerance 10 %
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 1.6 mm
Case Style Ceramic Chip
Operating Temperature -55 to 125 °C
Lead Finish Tin
Max Processing Temp 250|260
Product Depth 1.6 mm
Product Height 1.6 mm
Product Length 3.2 mm