0402YA470JAT2A AVX
0402YA470JAT2A Images
Please contact us for more photos of 0402YA470JAT2A
Part Number 0402YA470JAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 47pF 16V C0G 5% SMD 0402 125\u00b0C Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 0402YA470JAT2A
Datasheet download 0402YA470JAT2A.pdf
Request Quotation for 0402YA470JAT2A
0402YA470JAT2A Specifications
Part Number 0402YA470JAT2A
Tolerance 5 %
Lead Finish Matte Tin
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.56 mm
Rad Hard No
Mounting Surface Mount
Dielectric C0G
MSL Level 1
Capacitance Value 47 pF
Operating Temperature -55 to 125 °C
Voltage(DC) 16 V
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.56(Max) mm
Product Length 1 mm