06031A470KAT2A AVX
06031A470KAT2A Images
Please contact us for more photos of 06031A470KAT2A
Part Number 06031A470KAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap MLCC SMD 0603 100V NP0 (C0G) 47pF \u00b110% Commercial 7\"T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 06031A470KAT2A
Datasheet download 06031A470KAT2A.pdf
Request Quotation for 06031A470KAT2A
06031A470KAT2A Specifications
Part Number 06031A470KAT2A
Case Style Ceramic Chip
Voltage(DC) 100 V
Case Size 0603
Product Dimensions 1.6 x 0.81 x 0.9 mm
Rad Hard No
Tolerance 10 %
Operating Temperature -55 to 125 °C
Max Processing Temp 260
Dielectric C0G
Capacitance Value 47 pF
Product Depth 0.81 mm
Product Height 0.9(Max) mm
Product Length 1.6 mm