06031A5R6CAT2A AVX
06031A5R6CAT2A Images
Please contact us for more photos of 06031A5R6CAT2A
Part Number 06031A5R6CAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap MLCC SMD 0603 100V NP0 (C0G) 5.6pF \u00b10.25pF Commercial 7\"T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 06031A5R6CAT2A
Datasheet download 06031A5R6CAT2A.pdf
Request Quotation for 06031A5R6CAT2A
06031A5R6CAT2A Specifications
Part Number 06031A5R6CAT2A
Tolerance 0.25 pF
Case Size 0603
Product Dimensions 1.6 x 0.81 x 0.9 mm
Rad Hard No
Operating Temperature -55 to 125 °C
Dielectric C0G
Lead Finish Matte Tin
Capacitance Value 5.6 pF
Case Style Ceramic Chip
Voltage(DC) 100 V
Construction Flat
Package/Case 0603
Product Depth 0.81 mm
Product Height 0.9(Max) mm
Product Length 1.6 mm