06032C471KAT2A AVX
06032C471KAT2A Images
Please contact us for more photos of 06032C471KAT2A
Part Number 06032C471KAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 470pF 200V X7R 10% SMD 0603 125\u00b0C Paper T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level 06032C471KAT2A
Datasheet download 06032C471KAT2A.pdf
Request Quotation for 06032C471KAT2A
06032C471KAT2A Specifications
Part Number 06032C471KAT2A
Case Size 0603
Product Dimensions 1.6 x 0.81 x 0.9 mm
Rad Hard No
Operating Temperature -55 to 125 °C
Tolerance 10 %
MSL Level 1
Lead Finish Matte Tin
Mounting Surface Mount
Max Processing Temp 260
Capacitance Value 470 pF
Package/Case 0603
Dielectric X7R
Case Style Ceramic Chip
Voltage(DC) 200 V
Construction Flat
Product Depth 0.81 mm
Product Height 0.9(Max) mm
Product Length 1.6 mm