06032U150JAT2A AVX
06032U150JAT2A Images
Please contact us for more photos of 06032U150JAT2A
Part Number 06032U150JAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap SMD \"U\" Series Low ESR 0603 200V C0G (NP0) 15pF \u00b15% for Comm RF \u00b5Wave Apps Ni Sn Plated 7\"T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level 06032U150JAT2A
Datasheet download 06032U150JAT2A.pdf
Request Quotation for 06032U150JAT2A
06032U150JAT2A Specifications
Part Number 06032U150JAT2A
Case Size 0603
Dielectric C0G
Lead Finish Matte Tin
MSL Level 1
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Operating Temperature -55 to 125 °C
Mounting Surface Mount
Max Processing Temp 260
Product Dimensions 1.52 x 0.76 x 0.91 mm
Case Style Ceramic Chip
Voltage(DC) 200 V
Capacitance Value 15 pF
Construction Flat
Package/Case 0603
Product Depth 0.76 mm
Product Height 0.91(Max) mm
Product Length 1.52 mm