06032U1R8BAT2A AVX
06032U1R8BAT2A Images
Please contact us for more photos of 06032U1R8BAT2A
Part Number 06032U1R8BAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap SMD \"U\" Series Low ESR 0603 200V C0G (NP0) 1.8pF \u00b10.1pF for Comm RF \u00b5Wave Apps Ni Sn Plated 7\"T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 06032U1R8BAT2A
Datasheet download 06032U1R8BAT2A.pdf
Request Quotation for 06032U1R8BAT2A
06032U1R8BAT2A Specifications
Part Number 06032U1R8BAT2A
Case Size 0603
Capacitance Value 1.8 pF
Rad Hard No
Operating Temperature -55 to 125 °C
Dielectric C0G
Product Dimensions 1.52 x 0.76 x 0.91 mm
Tolerance 0.1 pF
Construction Flat
Voltage(DC) 200 V
Case Style Ceramic Chip
Package/Case 0603
Product Depth 0.76 mm
Product Height 0.91(Max) mm
Product Length 1.52 mm