12067A101JAT2A AVX
12067A101JAT2A Images
Please contact us for more photos of 12067A101JAT2A
Part Number 12067A101JAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 100pF 500V C0G 5% SMD 1206 125\u00b0C Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 12067A101JAT2A
Datasheet download 12067A101JAT2A.pdf
Request Quotation for 12067A101JAT2A
12067A101JAT2A Specifications
Part Number 12067A101JAT2A
Operating Temperature -55 to 125 °C
Lead Finish Matte Tin
MSL Level 1
Voltage(DC) 500 V
Rad Hard No
Case Size 1206
Tolerance 5 %
Capacitance Value 100 pF
Max Processing Temp 260
Dielectric C0G
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.94 mm
Construction Flat
Case Style Ceramic Chip
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.94(Max) mm
Product Length 3.2 mm