C1812C334KCRACTU KEMET
C1812C334KCRACTU Images
Please contact us for more photos of C1812C334KCRACTU
Part Number C1812C334KCRACTU
Manufacturer KEMET
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Capacitor Multilayer
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level C1812C334KCRACTU
Datasheet download C1812C334KCRACTU.pdf
Request Quotation for C1812C334KCRACTU
C1812C334KCRACTU Specifications
Part Number C1812C334KCRACTU
Construction Flat
Lead Finish Matte Tin
Voltage(DC) 500 V
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 4.5 x 3.2 x 2.1 mm
Case Style Ceramic Chip
Operating Temperature -55 to 125 °C
MSL Level 1
Package/Case 1812
Dielectric X7R
Case Size 1812
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Tolerance 10 %
Capacitance Value 0.33 uF
Product Depth 3.2 mm
Product Height 2.1 mm
Product Length 4.5 mm