GRM31CR60J476KE19L Murata Manufacturing
GRM31CR60J476KE19L Images
Please contact us for more photos of GRM31CR60J476KE19L
Part Number GRM31CR60J476KE19L
Manufacturer Murata Manufacturing
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 47uF 6.3V X5R 10% SMD 1206 85\u00b0C Embossed T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level GRM31CR60J476KE19L
Datasheet download GRM31CR60J476KE19L.pdf
Request Quotation for GRM31CR60J476KE19L
GRM31CR60J476KE19L Specifications
Part Number GRM31CR60J476KE19L
Voltage(DC) 6.3 V
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 1.6 mm
Dielectric X5R
Rad Hard No
Tolerance 10 %
Operating Temperature -55 to 85 °C
Package/Case 1206
Capacitance Value 47 uF
Case Style Ceramic Chip
Product Depth 1.6 mm
Product Height 1.6 mm
Product Length 3.2 mm