GRM21A5C2E331JW01D Murata Manufacturing
GRM21A5C2E331JW01D Images
Please contact us for more photos of GRM21A5C2E331JW01D
Part Number GRM21A5C2E331JW01D
Manufacturer Murata Manufacturing
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 330pF 250V C0G 5% SMD 0805 125\u00b0C Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level GRM21A5C2E331JW01D
Datasheet download GRM21A5C2E331JW01D.pdf
Request Quotation for GRM21A5C2E331JW01D
GRM21A5C2E331JW01D Specifications
Part Number GRM21A5C2E331JW01D
Construction Flat
Voltage(DC) 250 V
Product Dimensions 2 x 1.25 x 1
Lead Finish Tin Over Nickel
Capacitance Value 330 pF
Case Style Ceramic Chip
Dielectric C0G
Operating Temperature -55 to 125 °C
Max Processing Temp 260
Package/Case 0805
Pin Count 2
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Supplier Package 0805
Termination Style Wraparound
Product Depth 1.25 mm
Product Height 1 mm
Product Length 2 mm