06033D334KAT2A AVX
06033D334KAT2A Images
Please contact us for more photos of 06033D334KAT2A
Part Number 06033D334KAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.33uF 25V X5R 10% SMD 0603 85\u00b0C Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 06033D334KAT2A
Datasheet download 06033D334KAT2A.pdf
Request Quotation for 06033D334KAT2A
06033D334KAT2A Specifications
Part Number 06033D334KAT2A
Case Style Ceramic Chip
Dielectric X5R
Operating Temperature -55 to 85 °C
Construction Flat
Voltage(DC) 25 V
Capacitance Value 0.33 uF
Package/Case 0603
Case Size 0603
Product Dimensions 1.6 x 0.81 x 0.9 mm
Rad Hard No
Tolerance 10 %
Lead Finish Matte Tin
Max Processing Temp 260
Product Depth 0.81 mm
Product Height 0.9(Max) mm
Product Length 1.6 mm