06033A100JAT2A AVX
06033A100JAT2A Images
Please contact us for more photos of 06033A100JAT2A
Part Number 06033A100JAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 10pF 25V C0G 5% SMD 0603 125\u00b0C Paper T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level 06033A100JAT2A
Datasheet download 06033A100JAT2A.pdf
Request Quotation for 06033A100JAT2A
06033A100JAT2A Specifications
Part Number 06033A100JAT2A
Case Size 0603
Rad Hard No
Capacitance Value 10 pF
Product Dimensions 1.6 x 0.81 x 0.9 mm
Tolerance 5 %
Dielectric C0G
Lead Finish Matte Tin
MSL Level 1
Mounting Surface Mount
Max Processing Temp 260
Operating Temperature -55 to 125 °C
Package/Case 0603
Construction Flat
Voltage(DC) 25 V
Case Style Ceramic Chip
Product Depth 0.81 mm
Product Height 0.9(Max) mm
Product Length 1.6 mm