| Part Number | C2220X154J2GAC7800 |
|---|---|
| Manufacturer | KEMET |
| Quantity in stock | 706310 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Ceramic 0.15uF 200V C0G 5% SMD 2220 125\u00b0C T R |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Ceramic Multilayer |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | C2220X154J2GAC7800 |
| Datasheet download |
| Part Number | C2220X154J2GAC7800 |
|---|---|
| Construction | Flat |
| Package Dimensions | 5.9 x 5 x 1.7 mm |
| Termination Style | Wraparound |
| Pin Count | 2 |
| Package/Case | 2220 |
| Tolerance | 5 % |
| Case Style | Ceramic Chip |
| Capacitance Value | 0.15 uF |
| Case Size | 2220 |
| Lead Finish | Matte Tin Over Nickel |
| Rad Hard | No |
| Mounting | Surface Mount |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Supplier Package | 2220 |
| Dielectric | C0G |
| Maximum Processing Temperature | 260 °C |
| Product Depth | 5 mm |
| Product Height | 1.7 mm |
| Product Length | 5.9 mm |
| Replacement Part Number | PART-C2220X154J2GAC7800 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Murata Manufacturing | Cap Ceramic 680pF 100V X7R 10% SMD 0805 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for GRM219R72A681KA01D.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 0.47uF 200V X7R 10% SMD 1812 125\u00b0C Plastic T R Download PDF datasheet for C1812X474K2RAC7800.pdf |
|
Samsung Electro-Mechanics | Cap Ceramic 0.01uF 50VDC X7R 10% SMD 0603 Paper T R Download PDF datasheet for CL10B103KB8NNNC.pdf |
|
Johanson Technology | Cap Ceramic 1.6pF 50V C0G 0.1pF SMD 0402 125\u00b0C Punched Paper T R Download PDF datasheet for 500R07S1R6BV4T.pdf |
|
Murata Manufacturing | Cap Ceramic 0.0047uF 50V X7R 10% SMD 0603 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for GRM188R71H472KA01D.pdf |
|
NIC Components | Cap Ceramic 30pF 50V C0G 1% SMD 0402 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for NMC0402NPO300F50TRPF.pdf |
|
AVX | Capacitor SMD Ceramic 0201 Case 25Vdc C0G (NP0) Dielectric 1.8pF \u00b10.10pF \u00f87\"T R Download PDF datasheet for 02013A1R8BAT2A.pdf |
|
Murata Manufacturing | Cap Ceramic 1.6pF 50V C0G 0.25pF SMD 0402 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for GJM1555C1H1R6CB01D.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Cap Ceramic 0.22uF 25V X5R 10% SMD 0402 85\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for RM TMK105 BJ224KV-F.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 10uF 25V X7R 10% SMD 1210 Plastic T R Download PDF datasheet for C1210C106K3RACTU.pdf |