06033A4R7CAT2A AVX
06033A4R7CAT2A Images
Please contact us for more photos of 06033A4R7CAT2A
Part Number 06033A4R7CAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 4.7pF 25V C0G 0.25pF SMD 0603 125\u00b0C Paper T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level 06033A4R7CAT2A
Datasheet download 06033A4R7CAT2A.pdf
Request Quotation for 06033A4R7CAT2A
06033A4R7CAT2A Specifications
Part Number 06033A4R7CAT2A
Tolerance 0.25 pF
Case Style Ceramic Chip
Package/Case 0603
Max Processing Temp 260
Case Size 0603
Product Dimensions 1.6 x 0.81 x 0.9 mm
Dielectric C0G
Construction Flat
MSL Level 1
Voltage(DC) 25 V
Operating Temperature -55 to 125 °C
Capacitance Value 4.7 pF
Lead Finish Matte Tin
Mounting Surface Mount
Rad Hard No
Product Depth 0.81 mm
Product Height 0.9(Max) mm
Product Length 1.6 mm