06033C104KAT2A AVX
06033C104KAT2A Images
Please contact us for more photos of 06033C104KAT2A
Part Number 06033C104KAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.1uF 25V X7R 10% SMD 0603 125\u00b0C Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 06033C104KAT2A
Datasheet download 06033C104KAT2A.pdf
Request Quotation for 06033C104KAT2A
06033C104KAT2A Specifications
Part Number 06033C104KAT2A
Operating Temperature -55 to 125 °C
Case Size 0603
Dielectric X7R
Max Processing Temp 260
MSL Level 1
Rad Hard No
Construction Flat
Voltage(DC) 25 V
Case Style Ceramic Chip
Mounting Surface Mount
Capacitance Value 0.1 uF
Tolerance 10 %
Package/Case 0603
Lead Finish Matte Tin
Product Dimensions 1.6 x 0.81 x 0.9 mm
Product Depth 0.81 mm
Product Height 0.9(Max) mm
Product Length 1.6 mm