| Part Number | 12105A332JAT2A |
|---|---|
| Manufacturer | AVX |
| Quantity in stock | 170280 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Ceramic 0.0033uF 50V C0G 5% SMD 1210 125\u00b0C Paper T R |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Ceramic Multilayer |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | 12105A332JAT2A |
| Datasheet download |
| Part Number | 12105A332JAT2A |
|---|---|
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Package/Case | 1210 |
| Case Size | 1210 |
| Rad Hard | No |
| Tolerance | 5 % |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Mounting | Surface Mount |
| Max Processing Temp | 260 |
| Dielectric | C0G |
| MSL Level | 1 |
| Case Style | Ceramic Chip |
| Construction | Flat |
| Capacitance Value | 0.0033 uF |
| Voltage(DC) | 50 V |
| Product Dimensions | 3.2 x 2.5 x 0.94 mm |
| Product Depth | 2.5 mm |
| Product Height | 0.94(Max) mm |
| Product Length | 3.2 mm |
| Replacement Part Number | PART-12105A332JAT2A |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
KEMET | Cap Ceramic 0.47uF 50V X7R 10% Radial 5.08mm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for C330C474K5R5TA7303.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 100pF 16V X7R 10% SMD 0402 125\u00b0C Punched Paper T R Download PDF datasheet for C0402C101K4RAC7867.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.1uF 100V X7R 10% SMD 1206 125\u00b0C Embossed T R Download PDF datasheet for 12061C104KAT2A.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.01uF 50V Z5U 20% Radial 2 Pin DIP 8.255mm 85\u00b0C Slide Pack Download PDF datasheet for MD015E103MAB.pdf |
|
Samsung | CAP 22UF 16VDC X5R 10% SMD 0805 - |
|
NIC Components | Cap Ceramic 22uF 6.3V X5R 20% SMD 0805 85\u00b0C Embossed Plastic T R Download PDF datasheet for NMC0805X5R226M6.3TRPLPF.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 15pF 50V C0G 5% SMD 0603 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 06035A150JAT2A.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.0022uF 2000V X7R 10% SMD 1812 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for 1812GC222KAT1A.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Cap Ceramic 4.7uF 25V X5R 20% SMD 1210 85\u00b0C Embossed T R Download PDF datasheet for TMK325BJ475MNHT.pdf |
|
Samsung Electro-Mechanics | Cap Ceramic 0.022uF 50V X7R 10% SMD 0805 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for CL21B223KBCNNNC.pdf |