0201ZC222KAT2A AVX
0201ZC222KAT2A Images
Please contact us for more photos of 0201ZC222KAT2A
Part Number 0201ZC222KAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Capacitor SMD Ceramic 0201 Case 10Vdc X7R Dielectric 2200pF \u00b110% \u00f87\"T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 0201ZC222KAT2A
Datasheet download 0201ZC222KAT2A.pdf
Request Quotation for 0201ZC222KAT2A
0201ZC222KAT2A Specifications
Part Number 0201ZC222KAT2A
Dielectric X7R
Case Size 0201
Product Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.33 mm
Construction Flat
Case Style Ceramic Chip
Rad Hard No
Tolerance 10 %
Operating Temperature -55 to 125 °C
Voltage(DC) 10 V
Package/Case 0201
Lead Finish Matte Tin
Max Processing Temp 260
Mounting Surface Mount
Capacitance Value 0.0022 uF
MSL Level 1
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.33(Max) mm
Product Length 0.6 mm