CL32C101KIFNNWE Samsung Electro-Mechanics
CL32C101KIFNNWE Images
Please contact us for more photos of CL32C101KIFNNWE
Part Number CL32C101KIFNNWE
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 100pF 1000V C0G 10% SMD 1210 125\u00b0C Embossed T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level CL32C101KIFNNWE
Datasheet download CL32C101KIFNNWE.pdf
Request Quotation for CL32C101KIFNNWE
CL32C101KIFNNWE Specifications
Part Number CL32C101KIFNNWE
Lead Free Yes
Termination Style Wraparound
Voltage(DC) 1 kV
Rad Hard No
Package/Case 1210
Max Processing Temp 260 °C
Pin Count 2
Tolerance 10 %
Case Size 1210
Packaging Embossed Tape and Reel
Construction Flat
Mounting Surface Mount
Family CL
Case Style Ceramic Chip
Dielectric C0G
Operating Temperature -55 to 125 °C
Capacitance Value 100 pF
Lead Finish Tin Over Nickel
Product Depth 2.5 mm
Product Height 1.25 mm
Product Length 3.2 mm