C1206X105K5RACTU KEMET
C1206X105K5RACTU Images
Please contact us for more photos of C1206X105K5RACTU
Part Number C1206X105K5RACTU
Manufacturer KEMET
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 1uF 50V X7R 10% SMD 1206 125\u00b0C Plastic T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level C1206X105K5RACTU
Datasheet download C1206X105K5RACTU.pdf
Request Quotation for C1206X105K5RACTU
C1206X105K5RACTU Specifications
Part Number C1206X105K5RACTU
Max Processing Temp 260
Dielectric X7R
Rad Hard No
Capacitance Value 1 uF