| Part Number | CE JMK212ABJ106KG-T |
|---|---|
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Quantity in stock | 350880 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Ceramic 10uF 6.3V X5R 10% SMD 0805 85\u00b0C Embossed T R |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Ceramic Multilayer |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | CE JMK212ABJ106KG-T |
| Datasheet download |
| Part Number | CE JMK212ABJ106KG-T |
|---|---|
| Mounting | Surface Mount |
| Maximum Processing Temperature | 260 °C |
| Case Style | Ceramic Chip |
| Construction | Flat |
| Case Size | 0805 |
| Lead Finish | Tin Over Nickel |
| Capacitance Value | 10 uF |
| Dielectric | X5R |
| Package Dimensions | 2 x 1.25 x 1.25 mm |
| Voltage(DC) | 6.3 V |
| Rad Hard | No |
| Operating Temperature | -55 to 85 °C |
| Supplier Package | 0805 |
| Tolerance | 10 % |
| Package/Case | 0805 |
| Pin Count | 2 |
| Termination Style | Wraparound |
| Product Depth | 1.25 mm |
| Product Height | 1.25 mm |
| Product Length | 2 mm |
| Replacement Part Number | PART-CE JMK212ABJ106KG-T |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
KEMET | Cap Ceramic 1uF 50V Z5U 20% SMD 1812 85\u00b0C Plastic T R Download PDF datasheet for C1812C105M5UAC7800.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 68pF 50V C0G 1% SMD 0402 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 04025A680FAT2A.pdf |
|
KEMET | CAPACITOR SMD Multilayer Ceramic MLCC 1206 Case 2200pF \u00b110% 1000Vdc X7R Dielectric -55\u00b0C~+125\u00b0C T R Download PDF datasheet for C1206C222KDRAC7800.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 4.7uF 16V X5R 20% SMD 1206 85\u00b0C Embossed T R Download PDF datasheet for 1206YD475MAT2A.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 2.2uF 100V X7R 10% SMD 1210 125\u00b0C Plastic T R Download PDF datasheet for C1210C225K1RAC7800-1.5KREELS.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.22uF 100V X7R 10% Radial 5.08mm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for SR301C224KARTR1.pdf |
|
TAIYO YUDEN | CAP, MLCC, 0805, 4V, X6S, 22UF, 20%, T&R Download PDF datasheet for AMK212C6226MG-T.pdf |
|
NIC Components | Cap Ceramic 150pF 500V C0G 5% SMD 1206 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for NMC-H1206NPO151J500TRPF.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.022uF 100V X7R 20% SMD 0805 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 08051C223MAT2A.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 10uF 25V X7R 20% SMD 1210 125\u00b0C Embossed T R Download PDF datasheet for 12103C106MAT2A.pdf |