06035A100JAT2A AVX
06035A100JAT2A Images
Please contact us for more photos of 06035A100JAT2A
Part Number 06035A100JAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 10pF 50V C0G 5% SMD 0603 125\u00b0C Paper T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level 06035A100JAT2A
Datasheet download 06035A100JAT2A.pdf
Request Quotation for 06035A100JAT2A
06035A100JAT2A Specifications
Part Number 06035A100JAT2A
Rad Hard No
MSL Level 1
Case Size 0603
Tolerance 5 %
Mounting Surface Mount
Lead Finish Matte Tin
Product Dimensions 1.6 x 0.81 x 0.9 mm
Construction Flat
Max Processing Temp 260
Case Style Ceramic Chip
Package/Case 0603
Type Flat
Dielectric C0G
Operating Temperature -55 to 125 °C
Capacitance Value 10 pF
Voltage(DC) 50 V
Product Depth 0.81 mm
Product Height 0.9(Max) mm
Product Length 1.6 mm