CL21B334KAFNNNE Samsung Electro-Mechanics
CL21B334KAFNNNE Images
Please contact us for more photos of CL21B334KAFNNNE
Part Number CL21B334KAFNNNE
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.33uF 25VDC X7R 10% SMD 0805 Embossed T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CL21B334KAFNNNE
Datasheet download CL21B334KAFNNNE.pdf
Request Quotation for CL21B334KAFNNNE
CL21B334KAFNNNE Specifications
Part Number CL21B334KAFNNNE
Dielectric X7R
Voltage(DC) 25 V
Tolerance 10 %
MSL Level 2
Capacitance Value 0.33 uF
Case Size 0805
Product Dimensions 2 x 1.25 x 1.25 mm
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 125 °C
Product Depth 1.25 mm
Product Height 1.25 mm
Product Length 2 mm