CM03CG1R5B25AH AVX
CM03CG1R5B25AH Images
Please contact us for more photos of CM03CG1R5B25AH
Part Number CM03CG1R5B25AH
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 1.5pF 25V C0G 0.1pF SMD 0201 125\u00b0C T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CM03CG1R5B25AH
Datasheet download CM03CG1R5B25AH.pdf
Request Quotation for CM03CG1R5B25AH
CM03CG1R5B25AH Specifications
Part Number CM03CG1R5B25AH
Termination Style Wraparound
Package/Case 0201
Package Dimensions 0.6 x 0.3 mm
Voltage(DC) 25 V
Rad Hard No
Pin Count 2
Tolerance 0.1 pF
Mounting Surface Mount
Construction Flat
Capacitance Value 1.5 pF
Case Size 0201
Operating Temperature -55 to 125 °C
Lead Finish Tin Over Nickel
Supplier Package 0201
Maximum Processing Temperature 250 °C
Case Style Ceramic Chip
Product Depth 0.3 mm
Product Length 0.6 mm