06035A120JAT2A AVX
06035A120JAT2A Images
Please contact us for more photos of 06035A120JAT2A
Part Number 06035A120JAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 12pF 50V C0G 5% SMD 0603 125\u00b0C Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 06035A120JAT2A
Datasheet download 06035A120JAT2A.pdf
Request Quotation for 06035A120JAT2A
06035A120JAT2A Specifications
Part Number 06035A120JAT2A
Case Size 0603
Voltage(DC) 50 V
Package/Case 0603
Tolerance 5 %
Operating Temperature -55 to 125 °C
Construction Flat
Rad Hard No
Dielectric C0G
Capacitance Value 12 pF
MSL Level 1
Product Dimensions 1.6 x 0.81 x 0.9 mm
Product Depth 0.81 mm
Product Height 0.9(Max) mm
Product Length 1.6 mm