2225WC153MAZ1A AVX
2225WC153MAZ1A Images
Please contact us for more photos of 2225WC153MAZ1A
Part Number 2225WC153MAZ1A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.015uF 2500V X7R 20% SMD 2225 125\u00b0C T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 2225WC153MAZ1A
Datasheet download 2225WC153MAZ1A.pdf
Request Quotation for 2225WC153MAZ1A
2225WC153MAZ1A Specifications
Part Number 2225WC153MAZ1A
Capacitance Value 0.015 uF
Case Size 2225
Construction Flat
Case Style Ceramic Chip
Voltage(DC) 2.5 kV
Termination Style Wraparound
Package Dimensions 5.7 x 6.3 x 1.448 mm
Dielectric X7R
Supplier Package 2225
Pin Count 2
Package/Case 2225
Rad Hard No
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 125 °C
Lead Finish Matte Tin
Tolerance 20 %
Product Depth 6.3 mm
Product Height 1.448(Max) mm
Product Length 5.7 mm