06035A220KAT2A AVX
06035A220KAT2A Images
Please contact us for more photos of 06035A220KAT2A
Part Number 06035A220KAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 22pF 50V C0G 10% SMD 0603 125\u00b0C Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 06035A220KAT2A
Datasheet download 06035A220KAT2A.pdf
Request Quotation for 06035A220KAT2A
06035A220KAT2A Specifications
Part Number 06035A220KAT2A
Construction Flat
Voltage(DC) 50 V
Case Size 0603
Product Dimensions 1.6 x 0.81 x 0.9 mm
Rad Hard No
Operating Temperature -55 to 125 °C
Tolerance 10 %
MSL Level 1
Lead Finish Matte Tin
Capacitance Value 22 pF
Mounting Surface Mount
Max Processing Temp 260
Dielectric C0G
Product Depth 0.81 mm
Product Height 0.9(Max) mm
Product Length 1.6 mm