06035U150GAT2A AVX
06035U150GAT2A Images
Please contact us for more photos of 06035U150GAT2A
Part Number 06035U150GAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 15pF 50V C0G 2% SMD 0603 125\u00b0C T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 06035U150GAT2A
Datasheet download 06035U150GAT2A.pdf
Request Quotation for 06035U150GAT2A
06035U150GAT2A Specifications
Part Number 06035U150GAT2A
Tolerance 2 %
Case Size 0603
Rad Hard No
Dielectric C0G
Lead Finish Matte Tin
MSL Level 1
Operating Temperature -55 to 125 °C
Mounting Surface Mount
Max Processing Temp 260
Product Dimensions 1.52 x 0.76 x 0.91 mm
Case Style Ceramic Chip
Voltage(DC) 50 V
Capacitance Value 15 pF
Construction Flat
Package/Case 0603
Product Depth 0.76 mm
Product Height 0.91(Max) mm
Product Length 1.52 mm